Projelerimiz / Uluslararası Projeler

Erasmus + kapsamında 2015 yılından beri bağlantılı üç projede ortak olarak yer almaktayız.

İlk proje 2017 tamamlandı. Devam eden iki projenin 2021'de tamamlanması planlandı.

https://deutsch.info/en/about
Der-Die-Das: Eğlenerek öğren
Österreich Institut’un koordinasyonunu üstlendiği proje Almanca’daki tanımlıkların (der-die-das) kolay öğrenimini desteklemek üzere mobil telefon için bir app geliştirilmesini kapsıyor. 2019-2021 dönemini kapsayan bu projede BİLARK projenin geneli için içerik geliştirmeye katılıyor ve uygulamanın Türkçe kısmını hazırlıyor.
deutsch.info - Mesleki Almanca
2017 yılında geliştirilen "deutsch.info Almanca öğrenme platformu" mesleki Almanca içeriğiyle genişletilmek üzere AB Erasmus + programı kapsamında destekleniyor. Projenin bu ayağı 2018-2021 dönemini kapsıyor. Yeni içerikler 2021'de platforma yüklenecek. BİLARK bu projenin 10 ortağından biri. BİLARK bu projede tüm dillerde kullanılmak üzere içerik geliştirmeye katılıyor ve platformun Türkçe kısmını hazırlıyor.
deutsch.info çok dilli Almanca öğrenme platformu
İlk ayağı 2014 yılı sonunda tamamlanan “deutsch.info” projesinin ikinci ayağı 2015 yılında başladı. Olumlu değerlendirmeler neticesinde projenin daha da genişletilmesi amacıyla yapılan mali destek başvurusu, AB Komisyonundan bir kez daha onay aldı. Bu aşamada projeye BİLARK da dahil oldu. Proje planlandığı üzere üç yıla yayılarak 2017 sonunda tüm aşamalarıyla tamamlandı ve Almanya Ulusal Ajansı’nın değerlendirmesiyle % 93 gibi yüksek bir oranda başarılı görüldü Proje kapsamında Österreich Institut (Viyana) ve WBS (Almanya) adlı ortaklar diyalogları ve anlatıcı metinleri oluşturdu; bilArk’ın üstlendiği görevler ise, içeriğin gramer altyapısı bakımından da desteklenmesi, yabancı dil öğrenenlerin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak içerikle ilişkili dilbilgisi konularının açıklayıcı örneklerle kullanıcılara sunulması ile platformda yer alan ders konularının ve materyallerin Türkçeye çevrilmesiydi. Tanıtım videosu: https://www.youtube.com/watch?v=gj-htx2FmkY
https://deutsch.info/tr